Nahrávám ...
Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze jsou posledním existujícím divem světa a do dnes uchvacují návštěvníky svou velkolepostí a tajemností. Pokochat se můžete například pohledem na Cheopsovu, Menkaureovu nebo Rachefovu pyramidu. V dobách starověkého Egypta sloužily pyramidy jako místo posledního odpočinku faraonů. Menší pyramidy byly určeny pro faraonovy manželky. Vládci staré říše se nechávali pohřbívat se svým majetkem, a proto se jejich hrobky později staly cílem zlodějů. Vykrádání pyramid vám ale rozhodně nedoporučujeme, nechcete na sebe přece uvalit prastaré faraonské kletby!

Strážcem Gízské nekropole je obrovská socha lva s lidskou hlavou, tzv. Sfinga. Sfinga je dosud opředena tajemstvími, jelikož její pravý účel dodnes není znám. Selfie s touto bájnou sochou je však nutností, bez ní vám kamarádi neuvěří, že jste v Egyptě skutečně byli.

Během výletu do kulturního centra starověkého Egypta nesmíte vynechat návštěvu Egyptského muzea v Káhiře, ve kterém je k vidění nespočet zajímavých střípků ze života starých Egypťanů. Jeho největším lákadlem je bezpochyby expozice věnovaná známému faraonovi Tutanchamonovi.

Zážitek z návštěvy pyramid v Gíze se zaručeně zapíše na seznam těch, na které nikdy nezapomenete a budete se k nim chtít vracet zas a znova. Toto místo na vás dýchne zvláštní tajemnou atmosférou a přenese vás do dob dávno minulých, kdy Egyptu vládli tajemní bohové. Stali byste se členem Kleopatřina královského dvora či Tutanchamonovým rádcem? Nebo by si z vás faraoni udělali otroky a využili vás ke stavbě další monumentální pyramidy? Fantazie se vám na tomto místě zaručeně rozjede na plné obrátky.