Nahrávám ...
Národní park Ras Mohammed a ostrov Tiran

Národní park Ras Mohammed a ostrov Tiran

Sharm el Shekih je mezi turisty velmi oblíbený zejména díky úžasným podmínkám pro pozorování podmořského světa, kterými je místní okolí vyhlášené. Jedno z nejlepších míst pro zkušené i začínající potápěče je rozhodně národní park Ras Mohammed.

Tento egyptský skvost leží zhruba 20 kilometrů od centra města Sharm el Shekih a rozkládá se na 480 čtverečních metrech na souši i ve vodě. Podmořský svět v tomto národním parku je mnohými označován jako perla Rudého moře. Můžete zde pozorovat vzácné korály i nepřeberné množství rozmanité vodní flory a fauny. Ve vodách kolem Ras Mohammed můžete pozorovat až 1000 druhů mořských živočichů, například kladivouny nebo manty obrovské.

Národní park je tvořen ostrovem, který omývá Rudé moře. K jeho tvaru se váže i jeho název – národní park získal své jméno díky tvaru pobřeží, které připomíná profil lidské tváře.

Národní park nabízí spoustu vyžití i pro turisty, kteří nepřišli na chuť potápění. Můžete zde odpočívat na několika místních plážích, velmi oblíbená je hlavní pláž nebo pláž Khashaba. Akčnější návštěvníci Ras Mohammed se mohou vypravit na vyhlídku Shark Observatory Clifftop, která se nachází na útesu poblíž hlavní pláže. Nehledě na název, žraloky zde budete hledat marně. Mrzet vás to ale nemusí, protože si vychutnáte úžasný výhled na nedaleký ostrov Tiran. Za prohlídku stojí také takzvané Slané jezero, které se nachází ve vnitrozemí parku. Toto jezero vás okouzlí svou průzračné modrou vodou a poskytne vám skvělé místo pro vodní radovánky s vašimi blízkými. Zchladit se můžete při průjezdu Mangrovovým kanálem, který vede národním parkem. Nasedněte na loďku a kochejte se výhledy na tento překvapivě zelený les uprostřed horké egyptské pouště. Během své projížďky nepřehlédněte dlouhé praskliny v zemi, které byly způsobeny dávnými zemětřeseními. Ty nejdelší z nich měří přes 40 metrů.

Za zmínku dále stojí rozhodně i ostrov Tiran. Ostrov Tiran vás nadchne krásnými plážemi, které jsou i přes velkou popularitu tohoto místa klidnější a zajímavější než pláže hotelové. Ostrov Tiran může být příjemným zakončením vašeho dobrodružného dne – položte se do rozpáleného písku a nechte si omývat nohy chladivými vlnkami Rudého moře.

Pokud vás však ještě neomrzelo potápění, tak neváhejte, nasaďte si svou výstroj a ponořte se do mořských hlubin, které ostrov Tiran obklopují. V této části zálivu klesá dno až do hloubky 1 800 metrů, díky čemuž máte velkou šanci při svém potápění zpozorovat barakudy nebo žraloky.

Pokud budete trávit svou dovolenou v letovisku Sharm el Sheikh, nezapomeňte Ras Mohammed navštívit – o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že ho každoročně navštíví na 50 000 turistů. Jakmile se na toto neobvyklé místo sami podíváte, pochopíte, proč tomu tak je.