Nahrávám ...
Co nevynechat při návštěvě Hurghady

Co nevynechat při návštěvě Hurghady

Zvolili jste si jako výchozí bod své příští dovolené v Egyptě letovisko Hurghada? Není divu, toto letovisko patří k nejoblíbenějším egyptským destinacím nejen mezi českými turisty. Hurghada byla původně rybářskou vesničkou a v průběhu let se vypracovala do dnešní moderní podoby, kdy slouží jako oáza odpočinku u Rudého moře, ale dokáže uspokojit i náročné turisty, kteří si přejí prožít svou dovolenou aktivně. Velkou výhodou Hurghady je její poloha – můžete se z ní pohodlně dostat k nejoblíbenějším egyptským turistickým cílům – k pyramidám v Gíze a do Luxoru.

Zajímá vás, co všechno můžete v Hurghadě podniknout, aniž byste se museli příliš vzdalovat od pohodlí, které nabízejí naše RED SEA hotely? Připravili jsme si pro vás několik tipů, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Prohlídku Hurghady začněte ve starém městě, tzv. El Dahar. Projděte se mezi domky egypťanů, kteří zde žijí a nahlédněte do jejich běžného života. V centru El Dahar se nachází úžasná tržnice, ve které ukojí své touhy po nákupech úplně každý. Tržnice je tvořena stánky i malými kamennými obchůdky a denně je zde k dostání spousta čerstvého exotického ovoce a koření, ale i šperků, šátků, suvenýrů a všemožných drobností, kterými můžete potěšit sebe nebo své blízké. Patříte – li navíc k fanouškům smlouvání, bude pro vás návštěva el daharské tržnice skutečný zážitek.

Další nepřehlédnutelnou dominantou starého města je nejstarší mešita v Hurghadě, jejíž štíhlé minarety jsou k vidění už z dálky. Mešitu však můžete obdivovat pouze zvenčí, vstup do ní je umožněn pouze muslimům. Jako turistům se vám může podařit pouze nahlédnutí dovnitř. I přes to je pohled na tuto svatbu velmi zajímavý, už jen z toho důvodu, že v našich krajinách se mešity běžně nevyskytují.

Po prohlídce starého města doporučujeme procházku na Hurghada Marina, moderním městském přístavu, kde si můžete dát oběd v luxusní restauraci nebo si odpočinout v místním baru, dopřát si vychlazený drink a užít si pulzující atmosféru, kterou toto místo vyzařuje a kochat se výhledem na luxusní plachetnice, které v přístavu kotví.

Hurghada je skvělá volba pro klienty, kteří si chtějí užít příjemné koupání v moři s pozvolným vstupem, bez nutnosti použití mola. I tak je však v Rudém moři, které letovisko obklopuje k vidění nepřeberné množství barevných ryb a jiných mořských tvorů. Pokud se však na šnorchlování necítíte, navštivte Hurghada Grand Aquarium, kde můžete podmořský život pozorovat za sucha a bezpečně.

Hurghada je zkrátka ideálním startovacím bodem při objevování Egypta a pevně věříme, že si vaše srdce získá stejně tak, jako si získala ta naše.