Nahrávám ...
Co nevynechat při návštěvě Sharm El Sheikhu

Co nevynechat při návštěvě Sharm El Sheikhu

Sharm el Sheikh, původně malá rybářská vesnička nacházející se na jižním cípu Sinajského poloostrova, se v posledních letech těší velké oblibě především mezi turisty, kteří při svých toulkách Egyptem upřednostňují bohatý společenský život, divoké večírky a nevšední zážitky. Na druhou stranu se v okolí Sharm el Sheikhu nachází několik národních parků s bohatou florou a faunou, kterou jinde na světě neuvidíte. Této skutečnosti rádi využívají také potápěči, protože korály na pobřeží tohoto úchvatného letoviska slibují nezapomenutelnou podívanou.

Další výhodou tohoto letoviska je celoročně krásné počasí – teplota vody se i v zimě běžně pohybuje kolem dvaceti stupňů, což zaručuje ideální podmínky pro vaší zaslouženou dovolenou. Nemusíte se proto bát, že dovolenou strávíte pouze v hotelovém vyhřívaném bazénu.

Letovisko je rozděleno na dvě části – v jedné najdeme centrum a přístav, druhá část je několik kilometrů vzdálená zátoka jménem Naama Bay. V centru města naleznete vše, co budete potřebovat pro svou aktivní dovolenou – obchůdky se suvenýry, moderní nákupní střediska i dlouhé promenády obklopené zářivými bary, které slibují zábavné večery s přáteli a místními drinky. Letovisko v minulosti investovalo nemalé peníze do toho, aby se v něm turisté z Evropy i celého světa cítili příjemně a aby jim bylo k dispozici vše, na co si vzpomenou. Naama Bay je na druhou stranu klidnější částí Sharm el Sheikhu. Nachází se zde dlouhé písečné pláže, které jsou jako stvořené pro zkušené i začínající potápěče. Většina hotelových pláží má k dispozici potápěčské školy, kde můžete proniknout do tajů tohoto zajímavého sportu a pustit se do objevování úžasného podvodního světa, jenž Rudé moře nabízí. Pokud nepatříte k fanouškům potápění, můžete vyzkoušet windsurfing nebo se vydat na výlet na vodním skůtru nebo na vodních lyžích. Možností, jak aktivně strávit svou dovolenou je Sharm el Sheikhu opravdu spoustu.

Mezi oblíbené adrenalinové zážitky patří také jízda na koních či na velbloudech. Na hřbetech těchto elegantních zvířat se můžete vydat na návštěvu do beduínské vesnice nebo vyzkoušet plavení koní v moři.

Sharm el Sheikh se pyšní hned několika architektonickými skvosty. Za zmínku rozhodně stojí Koptský ortodoxní kostel a Nebeská katedrála. Na Koptský kostel je nejkrásnější podívaná po setmění, kostel je totiž krásně osvětlený, díky čemuž vyniknou všechny jeho zajímavé rysy.

Při prohlídce Sharmu nesmíte vynechat ani dvě tradiční mešity – Al Mustafa Mosque a El Sahaba Mosque. Při návštěvě muslimských svatostánku nezapomeňte na vhodný oděv – musíte mít dlouhé nohavice i dlouhé rukávy.

Prohlídku města můžete zakončit u romantické zpívající fontány Musical Fountain Sharm el Sheikh, která je součástí nákupního střediska Soho. Můžete si tam tedy příjemně odpočinout po náročném dni a dopřát si dobrou kávu, něco malého k snědku nebo třeba vodní dýmku.

V Sharm el Sheikhu se nachází hned několik oblíbených hotelů z naší hotelové sítě RED SEA HOTELS, například Ghazala Beach s pozvolným vstupem do moře nebo luxusní Grand Hotel Sharm el Sheikh, který je díky své poloze rájem potápěčů. Všechny jsou připraveny poskytnout vám komfort a pohodlí během vaší příští dovolené na pobřeží Rudého moře.