Nahrávám ...
Plavba po Nilu

Plavba po Nilu

Máte srdce dobrodruha a chcete ze své dovolené v Egyptě vytěžit maximum? Toužíte spojit poznávání dechberoucích egyptských památek s příjemným odpočinkem u moře v jednom z našich krásných hotelů? Tak právě pro vás jsou určeny následující řádky o dobrodružných plavbách po Nilu na palubě jedné z luxusních lodí naší Grand Cruises flotily.

Během čtrnácti dní prožijete to, co běžný turista rozhodně nestihne. První týden strávíte v pohodlí vámi zvolené lodě z naší flotily. Je rozhodně z čeho vybírat – naše flotila aktuálně disponuje  devíti luxusními loděmi se vznešenými názvy jako například MS Grand Rose, MS Grand Sun nebo MS Preziosa. Na lodích jsou pro vás připravené útulné kajuty, ve kterých můžete odpočívat po náročných výletech. Součástí lodního itineráře je i stylová restaurace, ve které si můžete dopřávat all inclusive služeb co hrdlo ráčí. Třešničkou na dortu je lodní bazén. Umíte si představit lepší zakončení dne, než odpočinek v chladivé vodě s výhledem na zpěněnou říční hladinu?

Program během nilských plaveb je skutečně rozmanitý – po vašem příletu do Hurghady nebo Marsy Alam pro vás bude připraven transfer, který vás dopraví do Luxoru. Tam na vás bude čekat vámi zvolená loď a začátku vašeho dobrodružství už nebude stát nic v cestě.

První den prozkoumáte divy luxorské metropole, která patří k nejkrásnějším metropolím na světě. Při prohlídce Luxoru nesmíte vynechat návštěvu velkolepých chrámů Karnak a Luxor. Ne nadarmo se těmto dvěma místům říká největší muzeum pod širým nebem. Však uvidíte sami. Na západ od Luxoru leží thébská nekropole, která je taktéž plná zajímavých chrámů, monumentů a hrobek. K té se však vrátíme později.

Během příjemné večeře a následného odpočinku v soukromí své  kajuty se přesunete k Edfu. Jestli vám včerejší návštěva chrámů nestačila, budete nadšení – čeká vás celý den obdivování krás dalšího chrámového komplexu Kom Ombo. Tento chrám byl zasvěcen dvěma bohům – Sobekovi a Hórovi. Jeden z nich má krokodýlí hlavu, druhý má hlavu sokola. Uhádnete, která hlava patří komu?

Vaše další dobrodružství na vás čeká při návštěvě chrámu, který byl zasvěcen bohyni Isis a nachází se na ostrově Angilika. Na chvíli tak opustíte pohodlí lodi a přesunete se do motorového člunu, který vás na ostrov dopraví. Užijete si tak příjemné ochlazení díky mořskému vánku a kapkám studené vody, které před průzkumem Perly Nilu zaručeně přijde vhod. Tuto přezdívku získal chrám naprosto oprávněně – impozantní stavba s prvky staroegyptské a starořímské kultury je zasazena do skalnaté krajiny omývané mořem a nabízí úžasnou podívanou.

Následující den můžete využít k prohlídce města Asuán, po němž je pojmenovaná ohromná asuánská přehrada z dvacátého století. V Asuánu můžete navštívit například botanickou zahradu, hrobky různých faraonských hodnostářů nebo rozsáhlou zříceninu kláštera svatého Simeona. Nejpůsobivější asuánskou památkou je však chrámový komplex Abu Simbel. Prohlédnou si tu můžete dva chrámy vytesané do ohromného skladního masivu. Jeden z nich patřil králi Ramessovi II, druhý menší chrám dal Ramess zbudovat pro svou oblíbenou manželku Nefertiti. Chrámy v Abu Simbel patří k nejnavštěvovanějším egyptským památkám, proto byste si je rozhodně neměli nechat ujít.

Vaše plavba se pomalu chvílí ke konci – následující den si vychutnáte ničím nerušený odpočinek na palubě lodi. Můžete pozorovat okolní krajinu a pomalu se připravovat na druhou část své dovolené.

Týdenní putovaní zakončíte tam, kde vaše plavba začala, tedy v Luxoru. Prozkoumáte západní nilský břeh, na němž se rozkládá starobylá thébská nekropole. Jejím největším lákadlem je bezpochyby Údolí králů, ve kterém je k vidění slavná Tutanchamonova hrobka. Nechte se pohltit tajemnou atmosférou a získejte přesnou představu o smýšlení dávných egypťanů ohledně cesty na onen svět. Na velkolepost tohoto místa budete zaručeně ještě dlouho vzpomínat.

A teď už nastal definitivní konec vaší plavby po Nilu – už na vás čeká transfer, který vás převeze do vámi zvoleného hotelu ze sítě RED SEA. V něm strávíte druhý týden vaší dovolené koupáním v Rudém moři, opalováním se na pláží a popíjením osvěžujících nápojů. Nechte se hýčkat a užijte si zaslouženou dovolenou po dovolené!