Nahrávám ...
Itinerář a obecné informace

Plavba po Nilu

1 týden plavba po Nilu a 1 týden koupání v Rudém moři

Transfer na vaši výletní loď se bude konat přímo z vašeho rezervovaného hotelu v Hurghadě nebo Makadi Bay.

Počet dní plavby po Nilu je vždy 7. Rozložení nocí před a po plavbě po Nilu se liší v závislosti na dni příjezdu. Přesný čas přepravy najdete na místě u průvodce.

Program plavby po Nilu

1. den: Příjezd do Luxoru

Plavba po Nilu začíná v Luxoru, v jedné z nejzářivějších metropolí Blízkého východu. Po nalodění si můžete vychutnat své první jídlo na palubě. V závislosti na čase příjezdu máte po ubytování možnost poznat Luxor na vlastní pěst. Strava a nocleh na lodi v Luxoru. 

2. den: Východní Théby

Po snídani navštívíte jednu z největších sakrálních staveb na světě: chrámový komplex v Karnaku, labyrint s působivým sloupořadím. Následně se pokračuje k chrámu v Luxoru, který je zasvěcený králu Amunovi. K večeru loď pluje přes Esnu do Kom Ombo. Strava a nocleh na lodi.

3. den: Kom Ombo

Pokud je to možné, loď zakotví v Edfu a půjdete navštívit chrám bohu slunce Hóra. Chrám je považovaný za jeden z nejzachovalejších chrámů v krajině. V Kom Ombo navštívíte působivý dvojitý chrám, zasvěcený dvěma bohům - bohu Sobekovi s krokodýlí hlavou a bohu Hórovi s hlavou sokola. Během plavby směrem k Asuánu si vychutnáte krásný pohled na okolní krajinu. Strava  a nocleh na lodi.

4. den: Assuan 

Motorovým člunem se přemístíte na ostrov Agilika, kde stojí chrám Philae. Impozantní chrámová stavba je zasvěcená bohyni Isis a je též nazývaná Perlou Nilu. Následně navštívíte působivou Asuánskou přehradu. Na východním břehu Nilu budete moci obdivovat nedokončený žulový obelisk vysoký 42 metrů. Strava a nocleh na lodi.

5. den: Asuán a okolí

V tento den si můžete vybrat program podle svého vlastního výběru. Buď se rozhodnete pro malebný, rušný trh (souk) v Asuánu nebo se můžete zúčastnit fakultativního výletu do Abu Simbel. Zde se nachází dva nejimpozantnější chrámy v Egyptě, velký chrám Ramsesa II. a malý chrám jeho manželky Nefertari. Tyto dva chrámy jsou příkladem mimořádné schopnosti egyptských architektů a zároveň zázrakem techniky, protože byly oba dva zachráněny před stoupající vodou z přehrady. Odpolední výlet do botanické zahrady na ostrově Kitchner. Strava a nocleh na lodi.

6. den: Plavba do Luxoru

Odpočiňte si na sluneční palubě Vaší lodi a vychutnejte si nádhernou krajinu podél Nilu. Loď připluje do Luxoru ve večerních hodinách. Večer máte možnost (fakultativně) navštívit působivou zvukovou a světelnou show v karnackém chrámu. Strava a nocleh na lodi.

7. den: Západní Théby

Po snídani se loď vypraví k obrovské nekropoli Západních Théb. Tam navštívíte Údolí králů. Unikátní a zčásti zachovalé nástěnné malby v hrobkách zrcadlí představu starých Egypťanů o posmrtném životě (návštěva hrobky Tutanchamona je fakultativní). Podle časových možností můžete v Medinet Habu navštívit jednu z nejstylovějších a nejdokonalejších staveb v Egyptě – hrobku Ramsesa III, která je zároveň zasvěcená Amunovi. Dále uvidíte impozantní terasovitý chrám královny Hatšepsut stejně jako Memnonovy kolosy. Strava a nocleh na lodi.