loading
facebook instagram
 • Klidná dovolená u Rudého moře!

 • Egypt - krásné počasí po celý rok...

 • Vlastní síť hotelů RED SEA HOTELS - mnoho výhod!

 • Early check in / Late check out ZDARMA, jen u nás...

 • ETI nabízí možnost zůstat na pokoji až do Vašeho transferu, bez poplatku.

 • Zkušení delegáti hovořící česky a slovensky, transféry přímo na hotel.

 • ALL INCLUSIVE 24 hodin! Nabídky pro rodiny s dětmi.

 • Skvělý servis u nádherného moře - jen 4 hodiny z Prahy!

 • Jsme německá cestovní kancelář - poznejte rozdíl...

 • Přes 100 000 spokojených zákazníků od roku 2005!

 • Moře, které si může dovolit každý!

 • Odlétáme i z Německa, Rakouska, Polska a Slovenska..

 • naše letiště: Praha, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Linec, Salzburg, Katowice a Bratislava

 • Všechny uvedené ceny jsou ověřené v reálném čase!

Hledat a rezervovat


HOT LINE
Tel: +420 / 272 011 311
Otevírací doba:
PO – PÁ 9.00 – 18.00

Praktické info

Elektřina

Elektrické napětí je na celém území Turecka 220 V. Většina hotelů je vybavena standardními zásuvkami. V případě potřeby je možné zakoupit adaptér na místě v supermarketu.

Nákupy

Na každém kroku potkáte v Turecku příjemné, srdečné a přátelské lidi, vždy upřímně veselé a družné. Často dají najevo svou pohostinnost a pozvou vás na šálek čaje. Na trzích se o cenách vyjednává, ceny jsou zde mnohem levnější, zatímco v nákupních střediscích jsou ceny vyšší, ale zboží kvalitnější. Obchodníci vám nabídnou čaj, posadí vás na židli a za chvíli se cítíte jako doma. Nespěchají a jsou připraveni vám splnit jakékoliv přání. Klidně převrátí celý svůj stánek vzhůru nohama, jen aby vyhověli a našli právě to, co chcete. A když vám něco nesedne, hned vám nabídnou, že to do druhého dne přešijí.

Řemeslné dovednosti a umělecké zkušenosti mají v Turecku dlouholetou tradici. Nejznámější jsou ručně tkané koberce. Často vám majitelé obchodů nabídnou vlněné nebo hedvábné koberce nejrůznějších velikostí a barev, s jednoduchými i složitými vzory. Nejdůležitějším znakem islámského umění je tzv. nekonečný vzor. Barvy a vzory mají svou symboliku. Materiál se barví na každý koberec zvlášť. Každý je proto originálem a skvostným uměleckým dílem. Podle tradice zdobí koberce téměř každou místnost domu. V Turecku budete mít možnost sledovat zručné prsty žen při vázání koberců podle předlohy. Když budete pozorovat, jak dopadající světlo mění odstíny a lesk barevného vlasu koberce, snadno propadnete jeho kouzlu. Stejně zajímavé zážitky na vás čekají v zlatnické dílně, kde se ručně vyrábějí šperky ze 14-karátového zlata. K typickým tureckým výrobkům patří také tepané předměty plné nejrůznějších symbolů a samozřejmě kožené oděvy a doplňky. Vývoz koberců je potřebný doložit dokladem o zaplacení.

Jídlo a nápoje

Turecká kuchyně patří k nejlepším a nejzdravějším na světě. Ovlivňovaly ji kulinářské zvyklosti mnoha kultur a národů.Turecká kuchyně vyniká výběrem, vyváženými a vzájemně se doplňujícími kombinacemi a pestrou paletou chutí. Díky své zeměpisné poloze Turecko čerpá z vlastních zásob velké množství ryb a dalších darů moře a výhodné klimatické podmínky přinášejí po celý rok hojnost čerstvé zeleniny a ovoce. Zeleninové saláty vám doporučujeme ochutit nálevem z olivového oleje a citrónu nebo jogurtovou zálivkou s česnekem a mátou, která blahodárně působí na trávicí ústrojí. Ovoce, zejména meloun, nechybí ani při snídani. Z masa je v turecké kuchyni nejrozšířenější skopové. Pokud nad ní doma ohrnujete nos, v Turecku vám určitě zachutná. Není tak tlustá jako naše skopové, protože ovce se nechovají v Turecku pro vlnu, ale pro maso, a to voní bylinkami, na kterých se pasou. Plátky skopového, odkrajované z úhledného kužele na velkém špízu, který se opéká nad ohněm, poznáte podle vůně již zdaleka. Čichové buňky také příjemně podráždí vůně mořských ryb opékaných na rožni. V turecké kuchyni se hojně využívá mleté ​​maso, především na köfte, podobné našim karbanátkům. K jídlu se pije obyčejná voda a byť s Tureckem spojujeme kávu, mnohem rozšířenějším nápojem je čaj, bez kterého se neobejde žádné posezení. Když se procházíte uličkami měst, každou chvíli se kolem vás mihne číšník s podnosem čajových šálků, uprostřed mírně zúžených akorát do dlaně. Běžná denní dávka se pohybuje okolo deseti šálků. Když budete velmi unaveni, požádejte o ayran, který Vás zaručeně osvěží. Tento slabě osolený nápoj vznikne rozředěním bílého jogurtu vodou. Z alkoholických nápojů je nejtypičtější raki, který se připravuje z rozinek a ochucuje anýzem. Podává se vychlazený, obvykle zředěný vodou, čímž získává bílou barvu. Zvedá náladu a rychle stoupá do hlavy.

Hotely nabízejí švédské stoly nebo servírované menu evropských jídel a tureckých specialit. Forma stravování je závislá na kategorii daného hotelu a sezóně. Termín "švédské stoly" lze v Turecku obecně rozdělit na: švédské stoly - hotel vyšší kategorie - výběr ze 2 až 4 hlavních jídel a příloh, mnoho druhů salátů, ovoce, zeleniny a moučníků; bufet - hotely nižší kategorie - jedno až dvě hlavní jídla, příloha a několik druhů salátů. Alkoholické a nealkoholické nápoje je možné koupit při jídle v restauraci nebo v obchodech. Vzhledem k vysokýn teplotám je třeba dbát na dostatečný přísun tekutin.

Hygienické podmínky v Turecku jsou dobré. Vzhledem k odlišným klimatickým podmínkám Turecka a jinému složení stravy doporučujeme klientům, aby nemíchali velké množství ostrých a těžce stravitelných jídel a aby si s sebou vzali léky proti střevním a zažívacím potížím. Voda tekoucí z vodovodu není svým složením pro středoevropany vhodná k pití, doporučujeme proto používat zakoupenou pitnou vodu nebo minerálku a každé zakoupené ovoce pečlivě omýt. V současnosti není do Turecka nutné žádné očkování.

Co na sebe?

Průměrná zimní teplota se pohybuje okolo 11 ° C, letní kolem 28 ° C. Doporučujeme vzít si s sebou letní oblečení z bavlny a lehkou bundu na večer, pohodlnou obuv na prohlídku památek a exkurze, pokrývku hlavy a sluneční brýle a opalovací krém s vyšším ochranným faktorem. Ženy by měly mít s sebou šátek na hlavu, protože při návštěvě mešity musí být zahalené.

Hmyz

V Turecku může být v některém období větší množství komárů, proto doporučujeme klientům vzít si repelent nebo sprej proti hmyzu. Na místě je možné tyto přípravky zakoupit v každé lékárně.