loading
facebook instagram
 • Klidná dovolená u Rudého moře!

 • Egypt - krásné počasí po celý rok...

 • Vlastní síť hotelů RED SEA HOTELS - mnoho výhod!

 • Early check in / Late check out ZDARMA, jen u nás...

 • ETI nabízí možnost zůstat na pokoji až do Vašeho transferu, bez poplatku.

 • Zkušení delegáti hovořící česky a slovensky, transféry přímo na hotel.

 • ALL INCLUSIVE 24 hodin! Nabídky pro rodiny s dětmi.

 • Skvělý servis u nádherného moře - jen 4 hodiny z Prahy!

 • Jsme německá cestovní kancelář - poznejte rozdíl...

 • Přes 100 000 spokojených zákazníků od roku 2005!

 • Moře, které si může dovolit každý!

 • Odlétáme i z Německa, Rakouska, Polska a Slovenska..

 • naše letiště: Praha, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Linec, Salzburg, Katowice a Bratislava

 • Všechny uvedené ceny jsou ověřené v reálném čase!

Hledat a rezervovat


HOT LINE
Tel: +420 / 272 011 311
Otevírací doba:
PO – PÁ 9.00 – 18.00

Pamukkale

Pamukkale je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Turecku. Toto místo se nazývá také bavlněné království kvůli travertinovým jezírkům. Vyvěrající voda má vysoký obsah vápníku, který na vzduchu oxiduje a vysráží se ve formě travertínů, které připomínají rampouchy nebo jeskynní útvary. Druhou pozoruhodností jsou ruiny historického města Hierapolis nacházejícího se na vrcholu kopce v bezprostřední blízkosti tohoto pozoruhodného přírodního jevu. Hierapolis byl významným lázeňským městem Římské říše. Jeho pozůstatky jsou velmi dobře zachovány. Především amfiteátr je úchvatnou stavbou, kde si můžete vyzkoušet umění stavitelů - i na samém vrcholu uslyšíte hlasy lidí, kteří se nacházejí na jevišti, a to nemusí ani křičet.

 

Pamětihodnosti a trochu historie

Hierapolis založil v roce 190 před n. l. Pergamonský král Eume II. V roce 133 před n. l. se město stalo součástí Římské říše. V roce 17 před n. l. bylo zničeno zemětřesením, ale král Eume XI. město zrekonstruoval. V rozmezí 1. až 4. století plnilo město významnou roli lázeňského města Římské říše, které navštěvovalo množství významných osobností. Od 5. do 12. století se Hierapolis stal významným náboženským centrem Byzantské říše. Travertinová jezírka byla spojována s chrámy, které sloužily zejména jako křtitelnice.

Amfiteátr

Nejzachovalejší a nejatraktivnější stavbou je bezpochyby amfiteátr, který dominuje celému městu. Původní amfiteátr se nacházel nad severní bránou, ale během přestavby města byl přemístěn na své současné místo. Během vlády Septima Severa (193 - 211) byl pozměněn a bohatě dekorovaný reliéfy. Z původního amfiteátru se zachovalo 30 řad sedadel z původních 20 řad spodní a 25 řad vrchní části.


Martyrium sv. Filipa

Budova se nachází nad amfiteátrem za městskými hradbami. Je oktagonálního tvaru a pochází z konce 4. resp. počátku 5. století. Tato monumentální hrobka postavena na místě o rozloze 20 x 20 metrů na památku sv. Filipa, kde podle neověřených informací byl světec umučen. Má tvar dvojitého kříže.


Apollónův chrám

Pod amfiteátrem se nachází Apollónův chrám, jehož stavba se datuje do pozdního helénského období, vrchní část chrámu je z 3. století. Chrám měří 20 x 15 metrů. Před chrámem se nachází dobře zachovaná monumentální fontána z konce 3. století.


Ostatní zajímavosti

Nalevo od současného muzea, které původně sloužilo jako lázně, se nachází Byzantská bazilika ze 6. století. Městské hradby byly postaveny v roce 396 a byli opevněné 28 věžemi. Dále za bazilikou se nachází Domitiánova archa, monumentální brána postavená Juliem Frontino, který byl konzulem provincie Asie v letech 82 - 83. Mimo jiné se v Hierapoli nachází obrovský Nekropolis, hřbitov z přibližně 1200 hrobkami, největší v Anatolii.