Nahrávám ...
Podmínky vstupu, tranzitu a odletu do Egypta z Vídně

Cesta z Rakouska do Egypta

Očkované osoby:

S účinností od 24. 6. 2021 umožňuje Egypt vstup na své území všem osobám s dokončeným očkováním bez nutnosti předložení PCR-testu. 
V případě jednodávkové vakcíny musí být dodržena 14 denní lhůta od první aplikace. U dvoudávkových vakcín musí být dodržena lhůta 14 dní po druhé dávce.,

Neočkované osoby:

Na všech místech vstupu do země je zavedena povinnost předložit negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. Výsledek testu je možné předložit v papírové podobě od certifikované laboratoře nebo také prostřednictvím QR kódu. PCR-test vyžadován i v letoviscích Sharm el-Sheikh, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a v hlavním městě Káhiře.

V letoviscích Sharm el-Sheikh, Hurgháda, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu 30 USD. Nicméně, zastupitelský úřad si dovoluje důrazně doporučit českým občanům podstoupit PCR-test před případným odletem do Egypta již v České republice. 

Děti do 6 let jsou z povinnosti předložení testu vyloučeny a nemusejí PCR-test podstupovat!  

Cesta z Egypta do Rakouska

Letecké společnosti SunExpress a Corendon (pravidelné linky) vyžadují PCR test na palubě letadla od neočkovaných na trase z Hurghady do Vídně !!!

Rakousko vyžaduje očkování vakcínou s registrací EMA nebo s absolvovaným evaluačním procesem WHO, aktuálně od producentů Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Serum Institute of India nebo Sinopharm a Sinovac-CoronaVac.

Tranzit

Obecně platí, že tranzit Rakouskem má výjimku z nařízení o vstupu Einreiseverordnung. Vstupující osoby nemusí disponovat registrací, ani dokladem o bezinfekčnosti 3G. Podmínkou však je, že půjde o průjezd Rakouskem přímou cestou bez zastávky. Cestující musí mít však doklad, kterým dosvědčí, že Rakouskem opravdu projíždějí. Např: lístek na vlak do ČR, vlastní odvoz nebo poslouží i letenka na které je vidět, že se jednalo o rekreační zájezd do Egypta.