Nahrávám ...
Podmínky vstupu, tranzitu a odletu do Egypta z Bratislavy

Cesta ze Slovenska do Egypta

Očkované osoby:

S účinností od 24. 6. 2021 umožňuje Egypt vstup na své území všem osobám s dokončeným očkováním bez nutnosti předložení PCR-testu. 
V případě jednodávkové vakcíny musí být dodržena 14 denní lhůta od první aplikace. U dvoudávkových vakcín musí být dodržena lhůta 14 dní po druhé dávce.,

Neočkované osoby:

Na všech místech vstupu do země je zavedena povinnost předložit negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. Výsledek testu je možné předložit v papírové podobě od certifikované laboratoře nebo také prostřednictvím QR kódu. PCR-test vyžadován i v letoviscích Sharm el-Sheikh, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a v hlavním městě Káhiře.

V letoviscích Sharm el-Sheikh, Hurgháda, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu 30 USD. Nicméně, zastupitelský úřad si dovoluje důrazně doporučit českým občanům podstoupit PCR-test před případným odletem do Egypta již v České republice. 

Děti do 6 let jsou z povinnosti předložení testu vyloučeny a nemusejí PCR-test podstupovat!  

 

Cesta z Egypta na Slovensko

!!! Dne od 6.4.2022 je zrušena předchozí vyhláška upravující podmínky v souvislosti s pandemií COVID-19 při vstupu na Slovensko !!!

Při návratu na Slovensko není již vyžadována povinná registrace v systému ehranica ani prokázání bezinfekčnosti. Neočkované osoby mohou vstoupit na Slovensko bez povinnosti nastoupit do domácí izolace (karantény) nebo podstoupit test. Zůstavá pouze povinnost nošení respirátoru v interiérech, ve veřejné dopravě a na hromadných akcích.

Tranzit 

Do režimu tranzitu přes Slovensko spadají následující cesty:

- cesty občanů EU a jejich rodinných příslušníků do jiných zemí EU
- cesty do země,  v níž má cestující povolen pobyt nebo jejíž má občanství
- cesta z letiště Bratislava po příletu nebo cesta na letiště Bratislava s následným odletem

Pro cesty v režimu tranzitu není nutno se registrovat v systému korona.gov/ehranica ani prokazovat očkování či negativní test. Tranzit nesmí překročit dobu trvání 8 hodin. Při pozemním tranzitu je nutno se držet předepsaných tras (viz příloha č. 2 Vyhlášky ÚVZ SR č. 268 platná od 1.12.2021 - celé znění  zde).  Zastavovat lze pouze za účelem čerpání pohonných hmot, či krátkém odpočinku.