loading
facebook instagram
 • Klidná dovolená u Rudého moře!

 • Egypt - krásné počasí po celý rok...

 • Vlastní síť hotelů RED SEA HOTELS - mnoho výhod!

 • Early check in / Late check out ZDARMA, jen u nás...

 • ETI nabízí možnost zůstat na pokoji až do Vašeho transferu, bez poplatku.

 • Zkušení delegáti hovořící česky a slovensky, transféry přímo na hotel.

 • ALL INCLUSIVE 24 hodin! Nabídky pro rodiny s dětmi.

 • Skvělý servis u nádherného moře - jen 4 hodiny z Prahy!

 • Jsme německá cestovní kancelář - poznejte rozdíl...

 • Přes 100 000 spokojených zákazníků od roku 2005!

 • Moře, které si může dovolit každý!

 • Odlétáme i z Německa, Rakouska, Polska a Slovenska..

 • naše letiště: Praha, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Linec, Salzburg, Katowice a Bratislava

 • Všechny uvedené ceny jsou ověřené v reálném čase!

Hledat a rezervovat


HOT LINE
Tel: +420 / 272 011 311
Otevírací doba:
PO – PÁ 9.00 – 18.00

Káhira

Nilkreuzfahrt nach Kairo mit ETI
Káhira je největší a zároveň nejvýznamnější metropolí Afriky, jakož i islámského světa. Již po tisíciletí je mešita Al-Azhar, a k ní patřící světoznámá univerzita, duchovním centrem islámu.

V Káhiře je dnes vidět směs tradice a moderny. Působivé obchodní uličky a pulsující bulváry, jakož i živá doprava, jsou kontrastem pro život ve staré Káhiře s orientálním trhem s pestře naskládaných zbožím a čajovnami s různými vůněmi.
Káhira je hlavním a nejlidnatějším městem Egypta. Na jedné straně je to středisko administrativy země a moderní metropole s rušným nočním životem. Na druhé straně se zde nachází velké množství kulturních památek z nejrůznějších historických období, které jsou hlavním lákadlem pro turisty. Historická část města je od roku 1979 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi hlavní cíle této historické oblasti patří jedno z nejstarších tržišť ve světě Chán al-Chalíli, mešita Ibn Tulún, která je nejstarší v Egyptě a jedna z největších na světě, dále mešita sultána Hassana či Citadela Salaha El-Dina. Velkým lákadlem jsou také zdejší muzea, např. Egyptské muzeum se sbírkou 120 000 exponátů ze slavné éry starověkého Egypta. 

Kairo Sehenswürdigkeiten - Pyramiden von Gizeh - ETI.at

Egyptské pyramidy
Pyramidy v Gíze, které jsou postaveny na vápencové plošině s rozměry 1000 x 2000 m, patří k nejznámějším a nejstarším zachovalým stavbám lidstva a řadí se
 k jednomu ze Sedmi divů světa Vedle stavby pyramid vznikly i vedlejší pyramidy, chrámy, hrobová pole a pracovní vesnice. Cheopsova pyramida je nejstarší a největší ze tří pyramid, a je proto nazývána také jako „Velká pyramida“. Je nejvyšší pyramidou na světě a byla postavena jako hrobka pro egyptského faraóna Cheopse. Spolu s Rachefovou pyramidou a Menkaureovou pyramidou tvoří poslední existující div starověkého světa.

 

Kairo Sehenswürdigkeiten - Sphinx - ETI.at
Sfinga
Před Cheopsovou pyramidou se nachází Sfinga s délkou cca 73 m, šířkou cca 6 m a výškou 20 m. Sfinga má tělo lva a hlavu muže (proto se o ní hovoří v mužském rodě), což ji odlišuje od řecké sfingy, která měla tělo lva a hlavu ženy (o ní se mluví v ženském rodě).

 

 

Luxor a Údolí králů
Chrám v Luxoru, nacházející se na východním břehu Nilu, je jedna z nejznámějších faraonských památek v Egyptě. Stavbu chrámu započal Amenhotep III., vládce 18. dynastie, a další rozsáhlé rozšíření monumentu provedl Ramess II. Chrám má dobře zachovanou a bohatou reliéfní výzdobu, jelikož byl několik století zasypán navátými písky.
Nedaleko Luxorského chrámu lze navštívit známé Údolí králů, které se rozprostírá v místech starověkých Théb. V období Nové říše, kdy byl Egypt v největším rozkvětu, se zde pohřbívali faraónové do skalních hrobek, které byly vyzdobeny výjevy z posmrtného života a cennými předměty. Ojedinělým nálezem byla dochovaná a nevyloupená Tutanchamonova hrobka. Do dnešní doby bylo objeveno na 63 hrobek.