Nahrávám ...
Turistické info

V hlavním městě Tunisu vás čeká nezapomenutelný pohled na kopuli a minarety, starý život vedle nového v dokonalé souhře, široké ulice lemované kavárnami a stánky s květinami. Nic se nezměnilo. Na tržištích, které hýří barvami stále obchodují klenotníci, tkalci a voňavkář jako před staletími. V klidném muzeu Bardo si podíváte vůbec nejkrásnější sbírku římských mozaik živě zobrazujících 2000 let staré události, jakoby se byli stali právě včera. Malým vláčkem se dostanete do nejromantičtějšího místa - Kartágo. Nechala ho postavit královna Dido a Římané ho pak zničili. Trosky vám budou vyprávět příběh lásky, odvahy a zoufalství. Na samém kraji země, obrostlá květinami, je SIDI BOU SAID, jedna z nejkrásnějších vesniček u Středozemního moře. Oslňující modrobílé lázně jako bonbóny, obloukové dveře, balkónek a mříže dívají do moře, které jiskří, jakoby hořelo. Pobřežní promenáda se táhne podél překrásných pláži jako na francouzské riviéře, příměstskými částmi La Marsa a Gammarth na sever od města Bizerta.

Zelenající se vlnící krajina, zalesněné a rozkvetlé kopce na obzoru při městě Tabarka vám budou připomínat panenskou francouzskou Provence. Podél kryté pláže vede cesta k ostrovu, na jehož vrcholku se tyčí italský hrad ze 16. Století. Pod ostrými a jako jehly špičatými skalami se potápějí potápěči pro červený korál. Toto nové letovisko, se stylovými hotely, přístavem a golfovým hřištěm, je jako stvořené pro odpočinek.

Ve městě Hammamet se už pro lety dbalo na zachování jeho původního vzhledu. Hammamet má ty nejlepší předpoklady, proč se stalo nejstarším tuniským letoviskem: 8 km dlouhá písečná pláž do tvaru šavle, stylové hotely uprostřed nádherných zahrad, všechny vodní sporty, na které si jen vzpomenete, moderní městské centrum plné života a radovánek a po setmění dostatek zábavy pro každého.

Člunky pomalované veselými barvami jsou zakotveny u stěn stavby z 15. Století zvané Kasbah. Odtud je výhled na úplně jiný Hammamet - na staré město, bzučící hemžící se jako včelí úl.

Na sever od města Hammamet se rozkládá Cap Bon. Nejúrodnější část země, a letovisko NABEUL. Nelekněte se, ani když prodavač na jednom z nejkrásnějších tržišť s velbloudy v Tunisu nabídne některému z turistů dvacet velbloudů za jeho manželku - pouze žertuje.

Nabeul je i největším centrem hrnčířství, ve kterém najdete miliony suvenýrů. V blízkosti Dar Chaabane tešú řemeslníci krajkové vzory do pískovce. Cap Bon je ale hlavně jedna velká zahrada: stromy v sadech jsou obtěžkané pomeranči a citrony a víno proudí z 32 800 ha vinic.

Pravým letoviskem je SOUSSE, jakýsi "Tunis nad Mořem" Kromě slunečních pláží, které se jako křídla rozprostírají po obou stranách, nabízí toto místo množství zábavy.

Staré město a opevněný klášter Ribat z 9 století obklopují starověké hradby. V těchto hradbách jsou otvory, kterými se lil na útočníky rozpálený olej. Z kopce sjedete tržištěm k náměstí FarhatHached, přes které procházejí vlaky a lodě se opatrně plaví kolem přístavu.

Autobusem se za chvíli dostanete do tuniského Puerto Banus, do EL KANTAQI. Nejmodernější komplex s golfovým hřištěm obomkýna přístav postavený v andaluském stylu. Můžete se posadit do jedné z kaváren na šálek z pozorovat všechny "nádherných lidi" na jejich přepychových jachtách.

Zde se začíná oblast Sahelu, "moře oliv". Více než 8 milionů stromů - jen si je zkuste spočítat! - stojí v řadách jako vojáci.

MONASTIR, elegantní město s vlastním letištěm a krásnou přímořskou promenádou.

Zaoblená pláž je náhle ukončena další pevností Ribat. Neznáte ji náhodou odněkud? Byla použita například při natáčení filmu Monty Python a televizního seriálu Ježíš Nazaretský.

Je dokonce možné, že se tam při vaší návštěvě bude natáčet nějaký nový film, takže se nedivte, když se budete procházet Římskou říší nebo biblickým Jeruzaléma. Stačí zajít za roh a jste zpátky v 20. století: před vámi se otevírá pohled na moderní přístav a golfové hřiště.