Nahrávám ...
Praktické info

Nákupy

V Tunisku se dá najít pro každého něco. Ať už za pevné ceny v supermarketech, tak na rušných tržištích, ke kterým neodmyslitelně patří vyjednávání ceny. Co si můžete přivést? Kaftan, kožené výrobky a parfémy z Tunisu, ozdobné ptačí klece ze Sidi Bou Said, hrnčířské výrobky z Nabeulu, koberce a koření z Kairouanu, rohože a "pouštní růže" z Tozeuru, mořské houby ze Sfaxu z ostrova Djerba, šafrán z Douzu je nejcennějším kořením na světě, neboť z 5 tisíc rostlin se získá necelých 30 g koření. Tunisko se může pochlubit rozvinutým textilním průmyslem. Doporučujeme návštěvu některého módního salonu nebo butiku ve velkých městech, kde ceny za moderní a elegantní oblečení pro Vás budou milým překvapením.

Jídlo a nápoje

Ve většině hotelů a restaurací mají jídelní lístky ve francouzštině nebo v jiném světovém jazyce. Najdete na nich známá evropské jídla i místní speciality. "Mechouia" je salát z rajčat nakrájený na kostičky, ze zelené a červené papriky, natvrdo uvařených vajíček, tuňáka a kapary s nálevem z olivového oleje a citrusové šťávy. "Brik" najdete na všech tradičních jídelních lístcích. Je to taštička z listového těsta, v níž uvnitř je celé vajíčko, nadrobno nakrájená petrželka, cibule a brambory. Dalším oblíbeným jídlem je "cous-cous", což je dušená skopové, maso z drůbeže nebo ryb se zeleninou a vařenou semolinou, krupicí z tvrdé pšenice. Tuniské sladkosti se vyrábějí hlavně z oříšků a medu. Pokud nemáte rádi cukrovinky, nabízí se Vám široký výběr různých druhů čerstvého ovoce přímo ze stromu, které Vám to zcela vynahradí. Silná a aromatická tuniská káva je vynikající, ale nezapomeňte také ochutnat osvěžující mátový čaj podávaný v úzkých šálcích.

A co tak tuniské vína! Červené Hout Mornago, Magon a Sidi Saad, bílé Thibar, Koudiat, Muscat de Kelibia a lahodné růžové Gris de Tunisie, Sidi Rais a Koudiat jsou výborné pro letní posezení. Boukha, "fíkové brandy", je mnohem levnější než dovážený alkohol a místní lidé si ho míchají s Coca Colou. Thibarine je jemný datlový likér a místní pivo Celtia je snadné a osvěžující.

Co na sebe

Průměrná zimní teplota je 13 ° C, letní 26 ° C jen s malými výkyvy. Čím blíže k poušti, v místech jako Nefta, tím se dají očekávat vyšší teploty přes den a značný pokles teplot v noci, zejména v zimě. V létě je ideální lehké oblečení z vlny: letní šaty, trička, košile, šortky nebo volné plátěné kalhoty. Na jaře, na podzim a v zimě stačí lehké letní oblečení, pár svetrů na večer a lehký plášť do deště.

Sport

Ve speciálně na to vybudovaném centru v Djebeli, 25 od Tunisu, si můžete vyzkoušet plachtění ve vzduchu na kluzáku s kvalifikovaným instruktorem. Golf: výborné golfová hřiště se nacházejí v Port el Kantaoui (v blízkosti Sousse), Monastir, Tabarka, Tunis, Hammamet a v Djerba. Chytání ryb na udici a hlubinný rybolov jsou také v nabídce.

Potápěčská centra jsou v Tabarce, Monastir a v Port el Kantaoui. Potápěčský oblek je potřebný jen mezi listopadem a dubnem. Pokud si přinesete vlastní kyslíkové přístroje, můžete si je dát naplnit v kancelářích Société d''Air Liquide in Megrine (7 km od Tunisu) a v Sfax. Plavání: V Tunisu jsou tři veřejné plovárny. Většina hotelů na pobřeží má vlastní bazén a soukromé pláže.

Termální koupele

V Tunisku je přes 100 horkých pramenů, které se většinou nacházejí na severu země. V největších lázních se nachází vyškolený personál s poznatky a vědomostmi o různých druzích léčebných metod. Bližší informace dostanete v kancelářích turistického ruchu. Plachtění: Port el Kantaoui je mezinárodní přístav s kotviště pro 340 lodí, ředitelem přístavu, hloubkovou navigační školou, školou plachtění, půjčovnou plachetnic a suchým dokem.

Krajina a lidé

Na pozdrav se podává ruka. Pohostinnost hraje velkou roli a malé dárky jako projev uznání nebo přátelství jsou vždy vřele přijímány. Oblečení by mělo být nenásilné, ale s ohledem na převážně islámskou víru většiny obyvatelstva by neměly ženy ukazovat nahé kolena, ani ramena. Plavky patří na pláž. Spropitné: 10-15%.