Nahrávám ...
Praktické info

Čas
Kypr je hodinu před standartním středoevropským časem.

Peníze/Měna
Kyperská libra (CYP, symbol CL) = 100 centů. Bankovky jsou v hodnotách 20, 10, 5 a 1 CYP. Mince jsou v hodnotách 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Směnárna
Návštevníci, kteří by chtěli v kyperské bance vybrat v jiné měně než je kyperská libra, by měli tuto transakci dopředu oznámit. Bankomaty najdete ve větších městech a turistických oblastech.

Platebné karty
American Express, EuroCard, MasterCard a Visa. Cestovní šeky v GBP nebo USD Vám v bankách bez problémů proplatí.

Otvírací hodiny bank
Červen, Pon-Pá 8:30 – 12:30
Červenec – Srpen, Pon-Pá 8:15 – 12:30
Banky v Larnace a na mezinárodním letišti v Pafos jsou otevřené celý den.

Jídlo a nápoje
Pro obyvatele Kypru jsou základním zdrojem potravy plody moře, ovoce a zelenina.
Žádná kyperská vesnička se neobejde bez pověstné kavárny, kde se podává řecká káva, čaj či čerstvé ovocné šťávy. Pro ty, co rádi ochutnají i něco tvrdšího je v nabídce kyperské pivo ve světe známé pod zančkou Carlsberg, jemné brandy nebo víno, jehož pěstování má na ostrově víc jak 1000 letou tradici.

Noční život
Po celém ostrově najdete množství barů, přičemž každý z nich má svou osobní atmosféru. V Larnace je hustá síť barů na pobrežní promenádě.
Diskotéky mají své místo v každém větším města na Kypru. Největší kluby jsou v Agia Nape a mnohé z nich jsou otevřené až do 8 ráno.
Setkáte se také s příjemnými hostinci, otevřenými během dne a večerních hodin, s nabídkou místních jídel a živou hudbou, ideální místo pro rodinný oběd.

Nakupování
Typickým dárkem z Kypru je místní keramika, košíky nebo stříbrné šperky. Smlouvání o ceny není častným jevem. Pokud se však do smlouvýní pustíte, nečekejte slevu větší jak 20%.