Nahrávám ...
Marsa Alam

Marsa Alam

Máte už za sebou návštěvu životem pulsující a turisty oblíbené Hurghady? Nechali jste se okouzlit tajemnými pyramidami a užili jste si do syta noční život v energickém Sharm el Sheikhu? Učarovala vám však egyptská kultura tak, že při výběru své další dovolené uvažujete opět o návštěvě této nádherné země? Pak nám dovolte představit vám další nádherné egyptské letovisko – Marsu Alam. 

Marsa Alam byla původně malá rybářská vesnička a postupem času se rozrostla do podoby, kterou známe dnes. K rozvoji turismu velkou měrou přispělo otevření mezinárodního letiště přímo v Marse, což turistům zaručuje vysoký komfort přímého letu do této krásné destinace. Na své si zde přijdou především milovníci klidu – komfortní hotely z naší sítě RED SEA, nádherné pláže vybízející k příjemnému lenošení a opalování a příjemně chladivé moře v kombinaci s ledově vychlazeným drinkem se vám postarají o nezapomenutelnou dovolenou plnou zaslouženého relaxu. 

Marsa Alam se rozkládá přímo na pobřeží Rudého moře, v jehož hlubinách se skrývá nepřeberné množství tajemných zákoutí, ve kterých můžete pozorovat úžasně barevný a rozmanitý podmořský život. Kvůli chráněnému korálovému pobřeží je přístup do moře většinou zajišťován pomocí mola. 

Nejoblíbenější částí tohoto letoviska je přístavní městečko Port Ghalib. Na první pohled vás zaujme svými dlouhými a nedotčenými plážemi, táhnoucími se podél pobřeží. Centru města dominuje luxusní přístav, který nabízí možnost romantických procházek kolem vody. Na promenádě se nachází také spoustu útulných kaváren, restaurací s místními i světovými specialitami a množství obchodů, ve kterých můžete ukojit svůj hlad po nákupech a pořídit něco na památku pro sebe nebo pro své blízké. 

Mezi oblíbené dovolenkové aktivity v tomto přístavu patří především šnorchlování, můžete se vydat na půldenní projížďku lodí na širé moře, pozorovat mořské želvy a mořské krávy nebo vyzkoušet potápění z lodi. Pokud vás víc zajímá suchozemská zábava vydejte se dobrodružný výlet pouští na čtyřkolkách. Během něho navštívíte autentickou beduínskou vesnici a poznáte, jak se žije místním obyvatelům.

Spoustu dalších zajímavostí nabízí i městečko El Quseir. Stále se ještě jedná o tajný tip návštěvníků Marsy Alam – městečko ještě není tolik turisticky známé a zachovalo si tak typickou arabskou atmosféru tradiční rybářské vesničky. V minulosti patřil El Quseir k jedním z nejdůležitějších přístavů starověkého Egypta a je přes neuvěřitelných 7 000 let starý. Pokud na vás na tomto místě nedýchne dávná historie, pak už na vás nedýchne nikde. 

El Quseir doporučujeme především milovníkům potápění, jelikož v jeho okolních vodách na vás čeká dechberoucí podívaná. Pod průzračně modrou hladinou na vás čekají korálová bludiště, to nejhezčí je k vidění u Sheikh Malek. V podmořském chráněném labyrintu můžete pozorovat například rejnoky. U ostrůvků Malý a Velký bratr můžete pod hladinou spatřit starobylé vraky potopených lodí. Na souši si zde můžete na památku pořídit fotografii s místním majákem. 

Na pevnině El Quseiru se také nachází doslova ráj pro milovníky historie. Můžete zde pozorovat zbytky zatopeného městečka Bir Umm Fawakhir. K vidění je zde celá městská infrastruktura a jedná se o opravdu unikátní pohled. Při procházce ruinami si budete připadat jako při objevování bájné Atlantidy. Za zmínku stojí také místní lom, ze kterého se těžily kameny na výrobu soch a sarkofágů, které zdobí pohřební komnaty v nedalekém Údolí králů. 

V kostce je Marsa Alam malou oázou klidu uprostřed rušného afrického kontinentu a rozhodně stojí za vaši návštěvu.