loading
facebook instagram
 • Klidná dovolená u Rudého moře!

 • Egypt - krásné počasí po celý rok...

 • Vlastní síť hotelů RED SEA HOTELS - mnoho výhod!

 • Early check in / Late check out ZDARMA, jen u nás...

 • ETI nabízí možnost zůstat na pokoji až do Vašeho transferu, bez poplatku.

 • Zkušení delegáti hovořící česky a slovensky, transféry přímo na hotel.

 • ALL INCLUSIVE 24 hodin! Nabídky pro rodiny s dětmi.

 • Skvělý servis u nádherného moře - jen 4 hodiny z Prahy!

 • Jsme německá cestovní kancelář - poznejte rozdíl...

 • Přes 100 000 spokojených zákazníků od roku 2005!

 • Moře, které si může dovolit každý!

 • Odlétáme i z Německa, Rakouska, Polska a Slovenska..

 • naše letiště: Praha, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Linec, Salzburg, Katowice a Bratislava

 • Všechny uvedené ceny jsou ověřené v reálném čase!

Hledat a rezervovat


HOT LINE
Tel: +420 / 272 011 311
Otevírací doba:
PO – PÁ 9.00 – 18.00

OBECNÉ INFORMACE

 

PODMÍNKY VSTUPU

Čeští občané cestující do Egypta potřebují vstupní vízum, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hurghadě, Káhiře, Sharm el Sheiku. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas po návratu nejméně 6 měsíců. Děti potřebují vlastní cestovní pas. Cizí státní příslušníky prosíme informovat se o podmínkách vstupu do Egypta na příslušném zastupitelském úřadě. Upozorňujeme státní příslušníky ze zemí mimo Schengenský prostor, že pro opětovný vstup do Schengenu (po příletu zpět do Vídně) je třeba prokázat se vícenásobným vstupním vízem do Schengenu. Cestovní kancelář ETI ani letecká společnost nepřebírají odpovědnost za škody vzniklé nedodržením vízových a vstupních podmínek. Upozorňujeme cestující, že v případě odepření vstupu do Egypta společnost ETI neodpovídá za zajištění náhradních služeb (doprava zpět do místa bydliště, příp. ubytování a jiné). Aktuální poplatek za turistické vstupní vízum do EAR na osobu je 28,- EUR. Vzhledem k tomu, že vstupní předpisy do Egypta se mohou měnit, prosíme před cestou informovat se v cestovní kanceláři nebo na zastupitelském úřadě.

PODMÍNKY POBYTU
Při příletu do Egypta cizinec vyplňuje imigrační kartu s uvedenou dobou pobytu. Její překročení může mít za následek finanční pokutu nebo deportaci.

VŠEOBECNÉ INFORMACE PRO TURISTY A CESTUJÍCÍ

Přestože v hotelech a specializovaných obchodech je možné koupit alkohol, na veřejnosti se jeho konzumace nedoporučuje. Alkoholické nápoje jsou v hotelech i restauracích dražší než v evropských zemích. Při návštěvě místních památek a náboženských míst, například mešit, je potřeba pamatovat na vhodné oblečení jako dlouhé rukávy, kalhoty/příp. sukně/a zakrytá ramena, šátek.

JÍDLO A PITÍ

Jako ve všech jižních zemích doporučujeme konzumovat jen tepelně upravené potraviny, maso pečené nebo vařené.
Voda z vodovodu není pitná, ale užitková (určená k mytí). Pitná voda se dá koupit v uzavřených lahvích v potravinových obchodech a v hotelových zařízeních, v rámci služeb all inclusive je volně dostupná v neomezeném množství.

Fotografování a filmování letišť a všech vojenských objektů v Egyptě je přísně zakázáno. Chcete-li fotografovat nebo filmovat místní lidi, je potřebný jejich souhlas.

MÍSTNÍ MĚNA

1 Egyptská libra EGP (LE) = 100 piastrů. Do země lze dovézt maximálně 20 LE na osobu. 1 EUR = cca 7,- LE. Dovoz prostředků v cizí měně není omezen. Směnárny jsou v bankách a hotelech. Doporučujeme vzít si cestovní šeky. Mezinárodní platební karty lze použít v hotelech a některých obchodech. K místnímu koloritu patří jednat o ceně zboží v místních obchůdcích, na základě dohody je možná platba v EUR nebo USD.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Egyptská měna není konvertibilní, proto doporučujeme zaměnit menší částky, zpětná výměna je nevýhodná. Dovoz alkoholu a cigaret je limitován..

KLIMATICKÉ PODMÍNKY
Celoročně bývají v Egyptě příjemné teploty nad 25 °C i v zimních měsících, ve vnitrozemí je suché a teplé podnebí (Káhira, Luxor), v přímořských letoviscích vlhčí, v letních měsících zde vystoupí teploty nad 30 °C, v Hurghadě a na Sinajském poloostrově i nad 38 °C (v Sharm el Sheikh). Nezapomeňte dodržovat pitný režim.

NAPĚTÍ A TELEFONNÍ SÍTĚ

V hotelech a na lodích společnosti ETI/Red Sea je napětí 110/220 V – adaptér si lze zapůjčit na recepci. Po přihlášení se k místní síti je používání mobilních telefonů v letoviscích bezproblémové, v odlehlejších místech může být méně spolehlivé.

LÉKAŘSKÁ PÉČE A OČKOVÁNÍ
Do Egypta není nutné žádné očkování, pokud se chystáte na dobrodružnější výlety do vnitrozemí, informujte se ohledně očkování v dané oblasti. Obecně platí, že pokud se plánujete zdržovat v našich hotelech a na lodích s plánovanými výlety, nepředpokládáme žádné riziko jakékoli nákazy. Bližší informace naleznete na příslušném českém hygienickém úřadě. Ve všech našich hotelech je k dispozici lékař a v lékárnách je možné zakoupit si léky odpovídající evropskému standardu. Doporučujeme nekonzumovat nápoje s ledem, pít výlučně vodu z lahví, nekombinovat příliš velké množství jídel a dbát na dodržování základních hygienických pravidel. Kvalifikovaný hotelový lékař nebo lékárník vám na požádání může poskytnout kvalitní odbornou pomoc.

NÁBOŽENSTVÍ
Státním náboženstvím země je islám. Druhou náboženskou skupinou jsou křesťané. Svatým měsícem je postní ramadán, během kterého od východu do západu slunce nesmí muslimové konzumovat žádné jídlo ani nápoje; každý rok je v jiném termínu. Provoz služeb v hotelech a na lodích ETI během ramadánu funguje jako obvykle.

NÁVŠTĚVA RESTAURACÍ A SPROPITNÉ

Prosíme respektovat, že pro hotelové, jakož i jiné restaurace platí volba vhodného oblečení (nevhodné jsou plavky, krátké kalhoty apod.) Volbou správného oblečení projevíme úctu lidem a místním zvyklostem. Spropitné je důležitou součástí příjmů, obvykle se pohybuje ve výši 5–10 % z ceny služeb.

VÝLETY
Naše místní agentura je Cairo Travel Express/CET/. Po příletu a odbavení na letišti vám váš kvalifikovaný průvodce – delegát poskytne užitečné informace o zemi, jejich pamětihodnostech a historii. Detaily ohledně výletů se dozvíte od delegáta během informačního setkání ve vašem hotelu. Rozpis hodin, kdy bude přítomen delegát, najdete na informační tabuli umístěné většinou v lobby (vstupní hale hotelu).

LUXOR A PLAVBA PO NILU

Při týdenních zájezdech s plavbou po Nilu nabízíme leteckou dopravu Vídeň-Luxor-Vídeň. Ihned po příletu následuje nalodění v Luxoru a plavba 7 nocí na vybrané lodi po Nilu. V případě kombinovaného zájezdu, tj. pobyt v hotelu u moře s plavbou po Nilu, je zajištěna letecká doprava Vídeň-Hurghada-Vídeň, transfer klimatizovaným autobusem z vašeho hotelu v Hurghadě nebo Makadi Bay a následně plavba po Nilu. Pobyt ve vámi vybraném hotelu u moře může být rozdělen na 2 části, před a po plavbě, přičemž samotná plavba lodí po Nilu je plynulá, tj. 7 nocí..
 

DŮLEŽITÉ KONTAKTNÍ ÚDAJE V EGYPTĚ
Cairo Express Travel
C/o Shedwan Golden Beach, Hurghada, Red sea, Egypt
Tel.:++20 65 354 44 41